Suni Çim Halı Üretimi, Sentetik Çim Halı

Suni Çim Halı | Sentetik Çim Hali Üretimi

       
       
Bakım ve Kullanma Klavuzu
Sentetik çim zeminlerin uygulama ve kullanma süreçlerinde kullanıcının dikkat etmesi ve uyması gerektiği başlıca normlar vardır. Bu normlara uymak zemin ve oyun kalitesini doğrudan etkileyeceği gibi ürünün garanti kapsamı dahilinde kalmasını sağlayacaktır. 
Bu normlar aşağıda ki gibidir. 
 
A : Uygulama esnasında dolgu malzemesi kuartz kumun normlara uygunluğuna ve miktarına dikkat edilmeli. Normlara uygun kuartz kumun partikül ebatları 0,2 - 0,70 mm, minimum % 80 oval, kil ve keskin köşeli partikül içermemesi gerekmektedir. Kullanım miktarı 55 mm  zeminlerde ± 28-30 kg/m2 civarı olmalıdır.
 
B : Dolgu malzemesi S.B.R Granül, partikül ebatları 1 - 3 mm, tozdan arındırılmış olmalı, elyafların zirvesinde 1,5 cm boş kalacak şekilde m2 ye ± 8 - 9 kg olarak uygulanmaktadır.
 
C : Sentetik çim zeminlerin garanti kapsamında kalabilmesi için, zeminlerin kullanımında 125 m2 ye bir oyuncu düşecek şekilde hesaplanmalıdır.
Örnek : 7x7 kişilik bir sahanın minimum 1250 - 1500 m2 olması gerekmektedir.
 
D : Bu koşullarda günlük kullanım ortalaması 5 saat / gün olarak sınırlandırılmıştır.Sentetik çim zeminlerde uygun olmayan futbol ayakkabısı ile asla futbol oynanmamalı. Böyle bir tespit zeminim garanti kapsamı dışında kalmasına direk neden teşkil edecektir
 
E : Uygulamadan , zeminden veya uygulama esnasında kullanılan malzemeden    kaynaklanan olumsuzluklar ürünümüzün garanti kapsamı dışında kalmasına neden sayılacaktır.( montajı üretici firma tarafından uygulanmayan  ürünlerde )
 
F : Sıcak yaz aylarında gün içinde uzun süre yüksek ısıya maruz kalan elyaflar yumuşayıp direncini büyük ölçüde yitireceğinden bu gibi hallerde, zemin kullanımdan en az 3 - 4 saat evvel sulanıp soğutulmalıdır. Bu uygulama zeminin garanti kapsamında kalmasını sağlayacağı gibi zeminin oyun keyfi ve kalitesini de büyük ölçüde arttıracaktır
 
G : Kullanım esnasında gerek top darbeleri, gerekse ayak darbeleri ile yer değiştiren dolgu malzemesi S.B.R granül ve kuartz kum zeminde çukurlar ve tümsekler oluşturacaktır. Günlük bakımlar da, kullanımdan önce zemin mutlaka sert bir fırça ile süpürülmeli, dolgu malzemesi tüm alanda homojen bir yapıya getirilmelidir.
 
H : Olası tamirat veya periyodik bakımların mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Düzeyi yeterli olmayan kişilerin bu gibi zeminlerde operasyonlarda bulunması, ürünümüzün garanti kapsamı dışında kalmasına neden sayılacaktır.
 
I : Zeminlerden, kedi, köpek gibi evcil hayvanlar uzak tutulmalı, yanıcı, kesici ve zeminlerin elyaf yapısına zarar verecek kimyasallar ile asla müdahale edilmemelidir.
 

Yukarı da dokuz maddeden oluşan bakım ve kullanım kılavuzuna uyulduğu hallerde, ürünlerimiz belirtilen süre dâhilinde firmamız garanti kapsamındadır.
Aksi uygulamaların tespit edilmesi durumunda tüm sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.

 
Suni Çim Ürün Çeşitlerini Detaylı İncelemek İçin Tıklayınız...
 

Suni Çim Ürün ve Hizmetlerimiz

 

Suni & Sentetik Çim Yararlı Bilgiler

 

tel  
     
mail   info@sergrass.com
     
 
 
+ Suni Çim Halı Üretimi
+ Suni Çim Açık Saha Sistemleri
+ Suni Çim Kapalı Saha Sistemleri
+ Sentetik Çim Profesyonel Futbol Sahaları
+ Yapay Çim Tenis Kort Yapımı
+ Yapay Çim Tenis Kort Yapımı
+ Halı Saha Çevre Ağı ve Fileleri
+ Halı Saha Çevre Kafes Telleri
+ Skorbord
+ Aydınlatma
 
+ Suni Çim Nedir?
+ Neden Suni Çim?
+ Suni Çim ve Sakatlıklara Etkisi
+ Sentetik Halı Saha
+ Suni Çim ve Spor Performansına Etkisi
+ Sentetik Çim ve Doğal Çim Karşılaştırma
+ Halı Saha Ebatları
+ Tenis Kort Ebatları
+ Futbol Saha Ölçüleri
+ Halı Saha Maliyet
+ Kapalı Halı Saha
+ Açık Halı Saha
 
Copyright © 2013 SERGRASS. All Rights Reserved.