Suni Çim Profesyonel Stadyum yapımında hem alt yapı destekçiniz hem de Suni Çim Halı tedarikçiniz olarak sizlere bu konuda bakımdan yenilemeye her türlü desteği sunmaktayız.

Profesyonel Futbol Saha Yapımı | Suni Çim Nizami Stadyum Yapımı

 
 

Suni Çim Stadyum
 yapımı, sahanın zeminden tasarlanıp, proje halinde sizlere teslimatını içermektedir. Profesyonel sentetik Halı sahanızda uzun süre sorunsuz futbol oynatabilmek ve Resmi Futbol Maçlarınızı yapabilmek için en uygun suni çim halı tipini belirlemek amacıyla proje ekibimizden bilgi alabilirsiiz. Stadyum suni çim halı maliyeti için bizimle iletişime geciniz. 
 

Suni Çim Yüzeyli Nizami Futbol Sahası Uygulaması

Kazı İşler ve Saha Tanzimi

- Suni çim yüzeyli futbol sahası yapımı  için , teslim  edilen tüm alanda öncelikle sağlam zemine ulaşmak amacı  ile  projeye uygun olarak  hafriyat  ve  kazı çalışması yapılacaktır.
- Kazı çalışmasından sonra zeminde ölçümleme yapılarak futbol sahası aplikasyon planı dikkate alınarak, makine ile ince tesviyesi yapılıp ağır tonajlı, çift tandemli, vibrasyonlu silindirle sıkıştırılacaktır.Bu işlem sonrası çevre bordür için 25-30 cm eninde 60 cm derinliğinde hatıl imalatı yapılmalıdır. (bu imalatın alternatifi bordür taşı döşenebilir)

Drenaj  Yapılması  ve  PVC  Drenaj  Borusu  Montajı 

- Drenaj işlemleri için öncelikle uygun tespit edilen alana iki ana toplayıcı kanal yapılır. Toplama kanalı boruları , su geçişini sağlayacak özellikli , delikli drenfleks drenaj boruları ile olacaktır.
- Drenaj rögarlarının projede belirtilen ölçülerine göre , drenaj kanallarının balık sırtı şeklinde kazısı yapılıp , futbol sahasının iç (kılçık) drenaj kanalları -40 cm derinlikten başlayarak 30-50 cm genişlikte kenar çevre kanallarına doğru %1 eğimle, çevre drenaj kanalları ise -40 cm derinlikten başlanarak 50-70 cm genişliğinde tahliye yönüne doğru %0.5 eğimle açılacaktır.
- Açılan kanalların taban yüzeyleri sıkıştırılıp meyline uygun olarak tesviye edildikten sonra kanal tabanları 5 cm kalınlığında 1-7 mm dişli dere kumu ile desteklenecek, iç kanallarda Ø100 mm, dış çevre kanallarda ise Ø160 mm PVC oluklu delikli drenaj boruları kullanılarak aksesuarlar yardımı ile (manşon,Y ve T çatal,dirsek) birbirlerine bağlantıları yapılacaktır. Çevre drenaj kanalının son rögarı saha dışında bulunan ana rögara bağlanacaktır. Tüm PVC drenaj boruları ve yardımcı malzemeleri TSE belgeli olacaktır.

Mıcır serilmesi  ve  Drenaj Tabakası  oluşturulması

- Tüm rögar bağlantıları ve drenaj borularının montajı bitirildikten sonra drenaj kanalları 3 numaralı kırma taş mıcırla (30 mm çaplı) üst seviyelerine kadar doldurulacaktır.
- Drenaj kanalları kapatılmış olan saha zemine altyapı detay kesitinde belirtilen ölçü değerlerine göre 20 cm yüksekliğinde 3 numaralı kırma taş mıcır (30 mm çaplı) projesinde belirtilen futbol sahası nizami kotlarına uygun olarak makine yardımı ile serilip, hafif tonajlı 2500 - 5000 kg çift tandemli silindirle vibrasyon yapılmadan önce enine ve boyuna olmak üzere sıkıştırılacaktır.
- Özellikleri itibariyle kabul edilen ve beğenilen 1-2 numaralı tozsuz kırma taş mıcır, futbol sahasına en az 10 cm yüksekliğinde , 3 m aralıklarla yerleştirilmiş olan mastar kalıplar arasına el arabaları ile taşınarak çelik mastar kullanılıp elle mastarlanmak suretiyle serilecektir. Mastar sırasında sahaya araç sokulmayacaktır.
- Malzeme serimi tamamlandıktan sonra mastar kalıplar sökülecek, yerleri doldurularak tesviye edilecek ve saha sulanarak serilen malzeme enine ve boyuna olmak üzere ağırlığı 2500-5000 kg çift tandemli silindir ile bandaj izi bırakılmadan sıkıştırılacaktır.
- Tüm bu işlemlerden sonra sahada yeniden ölçümleme yapılarak aplikasyon planına göre saha kotlarının hatasız olarak (± 2 cm hata toleransı ile) yapılmış olması sağlanacaktır.Bu şekilde tamamlanıp hazırlanacak zeminde , kale direği ayaklarının geleceği yerler işaretlenerek bağlantı boruları veya ankrajları terazili biçimde yerleştirilecektir.
- Zemin için yapılan bu ideal uygulamalar tamamlanıp suni çim montajı için hazır hale getirilecektir

SUNİ  ÇİM  SERİLMESİ

Suni  Çim  Halı  Uygulaması :
1- Standartlara uygun bu zemin üzerine ilk olarak alt kısımda kalan mıcırın hareket riskini ve kabiliyetini en aza indiren , şok emici aynı zamanda darbe dağıtıcı mahiyetindeki 350 gr/m2 ağırlığında geo tekstil kolbont keçe yeterli miktarda ıslatılarak serilecektir.
2- Serilen bu kolbont keçe üzerine , Suni Çim yüzeyli futbol sahası aplikasyon planında belirtilen tüm alan , istenilen projeye göre üretilmiş ve aşağıdaki teknik şartnamede özellikleri belirtilen 55 mm Suni Çim Halı ile kaplanacak , oyun kural çizgileri 10 - 12 cm genişliğinde aynı iplikten imal edilmiş beyaz renkli olacaktır.
3- Teknik özellikleri belirtilmiş suni çim halılar saha zeminine birbirleriyle boşluk bırakılmadan istenilen dokuma planına göre serilerek yerleştirilecektir. Serilen suni çim halının ek yerleri, 25 cm lik p.v.c. tutkal bantı üzerine sürülen çift kompenant poliüretan karışımlı yeşil renkli tutkal yardımı ile yapıştırılacaktır.
4- Bir bütün olan suni çim halının tüm oyun kural çizgileri kesilerek , isteğe göre 10 - 12 cm genişliğinde beyaz yada sarı çizgi ile 30 cm lik p.v.c. tutkal bantı üzerine sürülen çift kompenant poliüretan tutkal yardımı ile yapıştırma işlemi bitirilecektir.
5- Döşenmiş olan suni çim halı içine; teknik özelliğine göre 28 - 30 kg/m2 uygulanacak şekilde dolgu malzemesi olarak kullanılan yıkanmış, kurutulmuş ve torbalanarak hazırlanmış 0,20-0,70 mm en az % 80 oval silis kum m2 bazında eşit miktarda dökülüp dağıtılarak özel aparatlı makine ve fırça yardımıyla yedirilecektir.
6- Silis kumu yedirilen suni çim halı içine; ürün teknik özelliğine göre 8 - 9 kg/m2 1 - 3 mm tozsuz ve koku yapmayan siyah renkli SBR granül serilerek özel aparatlı makine ve fırça yardımıyla yedirilip oyun oynanmaya hazır hale getirilerek saha teslim edilecektir.
7- 55 mm Suni çim halı ipliğinin , Fifa tarafından onaylanmış laboratuarlar tarafından verilen  tanımlı  ip olduğuna  dair test belgeleri, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Garanti Belgesi, ISO 9001, TSE, TSEK, ISA Sport belgelerini  taşıması  gerekmektedir.

Suni Çim Ürün ve Hizmetlerimiz

 

Suni & Sentetik Çim Yararlı Bilgiler

 

tel  
     
mail   info@sergrass.com
     
 
 
+ Suni Çim Halı Üretimi
+ Suni Çim Açık Saha Sistemleri
+ Suni Çim Kapalı Saha Sistemleri
+ Sentetik Çim Profesyonel Futbol Sahaları
+ Yapay Çim Tenis Kort Yapımı
+ Yapay Çim Tenis Kort Yapımı
+ Halı Saha Çevre Ağı ve Fileleri
+ Halı Saha Çevre Kafes Telleri
+ Skorbord
+ Aydınlatma
 
+ Suni Çim Nedir?
+ Neden Suni Çim?
+ Suni Çim ve Sakatlıklara Etkisi
+ Sentetik Halı Saha
+ Suni Çim ve Spor Performansına Etkisi
+ Sentetik Çim ve Doğal Çim Karşılaştırma
+ Halı Saha Ebatları
+ Tenis Kort Ebatları
+ Futbol Saha Ölçüleri
+ Halı Saha Maliyet
+ Kapalı Halı Saha
+ Açık Halı Saha
 
Copyright © 2013 SERGRASS. All Rights Reserved.